Ana sayfa Basketbol Yazıları Basketbol Federasyonu Başkanlık Seçimi

Basketbol Federasyonu Başkanlık Seçimi

714
0

Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlık seçimi normal şartlarda bu sonbaharda yapılması gerekiyordu.

Pandemi (korona) yüzünden ertelenen olimpiyat oyunlarından sonra diğer özerk olmayan federasyonlar gibi, 4 yıl için seçilen yönetimlerin durumu ne olacak? Federasyonların faaliyet başarısının ölçüm yeri olan olimpiyatlardan sonra delegelerin bu branşların başarısına göre karar vermesiydi. Ama bu yıl olimpiyatlar ertelendi! Bu yıl seçim olursa başarı ölçülemez. Ertelenirse federasyon yönetimleri 4 yıl değil 5 yıl görev yapmış olacak.

Basketbol Federasyonu Başkanlık Seçimi Ne Olacak?

Bakanlık bu kararı nasıl verecek? Gerçi seçim son 10/15 yıldır formalite. Başkan ve üyeleri siyasi iktidar kadrolarından gelen talimatlarla oluşturuluyor ve karşısına aday bile çıkarılmaya izin verilmeden delegeler tarafından seçiliyor. En özerk ve en zengin federasyon Türkiye Futbol Federasyonu’nun hali ortada. Düşünün bu amatör olan yani devletin desteği olmadan hiçbir yayın ve gişe geliri olmayan spor dallarında ne olduğunu.

TBF

Hidayet Türkoğlu’nun Durumu

Gelelim Basketbol Federasyonu’na. Ankara’dan saray çevresinden gelen duyumlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık Hidayet Türkoğlu’nun bu görevi bırakması gerektiğini dile getirmiş. Hidayet Türkoğlu da bir dönem daha başkanlık yapayım ve Abdi İpekçi salonunu tamamlayım öyle bırakayım diyormuş. Tabii ki adı değişecek Abdi İpekçi olmayacak! Bakalım ne olacak?Saraydan ne karar çıkacak? hem basketbol federasyonu başkanlığı için, hem de diğer federasyon seçim tarihi için..

Önceki makaleYeni Dönemde Euroleague ve Türk Basketbolu
Sonraki makaleVe Süper Lig Kaldığı Yerden Devam Ediyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here