Ana sayfa Futbol Yazıları Euro2020’de En Kötü Takım Türkiye

Euro2020’de En Kötü Takım Türkiye

501
0

Bugün 15 Haziran 2021. Geçtiğimiz cuma günü Euro2020 başladığından beri gerçekleşen 10 karşılaşmayı da izlemiş biri olarak Euro2020 yorumları yazılarını başlatıyorum! Şaka bir yana, hasbelkader futbola bir yerlerinden bulaşmış biri olarak benim de bu konuda bir takım tespitlerim var. Haydi bakalım..

euro2020 şehirleri

İlk 10 Maçta Euro2020

Önce şu ana kadar oynanan 10 karşılaşmanın skorlarına bakalım;

Türkiye 0 – 3 İtalya, Galler 1 – 1 İsviçre, Danimarka 0 – 1 Finlandiya, Belçika 3 – 0 Rusya, İngiltere 1 – 0 Hırvatistan, Avusturya 3 – 1 Kuzey Makedonya, Hollanda 3 – 2 Ukrayna, İskoçya 0 – 2 Çek Cumhuriyeti, Polonya 1 – 2 Slovakya, İspanya 0 – 0 İsveç

En Kötü Takım Türkiye

Bu sonuçlardan sonra -bir futbol seyircisi olarak- skorlardan bağımsız bir şekilde ilk yorumum “ilk 10 maçın oynandığı Euro2020’de en kötü takım Türkiye” olduğunu söylemek olacak.

En Kötü Takım Türkiye

Belki de böylesi büyük futbol organizasyonlarının açılış maçlarında en aciz görüntü çizen takım ünvanını alabilecek bir performans gösteren Türk Milli Takımı tarihe geçmiş olabilir! Üstelik bunun sebebi, belki de uzun yıllardır ilk defa böylesi güçlü bir kadroyu bu şekilde oynatan Türk Milli Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş‘tir. Bu kadar net!

Turnuvanın En Güzel Karşılaşması

Yine ilk 10 karşılama sonrası şimdiye kadar Euro2020’nin seyir güzelliği en iyi olan maçı Hollanda – Ukrayna karşılaşmasıydı. İçerisinde futbol adına her şeyin olduğu bu nefis mücadelece hem gol hem heyecan hem de bitmeyen bir skor kavgası yaşandı. Son gülen her ne kadar Hollanda olsa da bu karşılaşma, futbolun ne kadar ilginç bir oyun olduğuna iyi bir örnek olarak kayıtlara geçti. Uzun zaman unutlacağını sanmıyorum.

hollanda

Bunun dışında izlerken keyif aldığım karşılaşmalar arasında; Galler – İsviçre, İngiltere – Hırvatistan ve skor kısırlığına rağmen İspanya – İsveç maçları da yer alıyor.

Euro2020’nin En Güzel Golü

Şu ana kadar atılan gollerin içerisinde en güzel gol İskoçya’yı 2 – 0 Mağlup eden Çek Cumhuriyeti’nin iki golünü de kaydeden Patrik Schick‘in attığı 2. goldü. Bu nefis gol ile birlikte Patrick Schick de attığı 2 golle oynanan karşılaşmalar içerisinde Gol Krallığı koltuğuna oturdu.

En Unutulmaz Olaylar

Euro2020 hiç şüphesiz ki Danimarka – Finlandiya arasında oynanan karşılamada rahatsızlık geçirerek bir anda sahaya yığılan ve neredeyse bütün dünyaya gözyaşı döktüren, sonrasında da hayatta olmasının herkesi sevince boğdurduğu Christian Eriksen olayıydı. Bir kez daha geçmiş olsun Eriksen demeden kendimi rahat hissedemem.

eriksen olayı

Euro2020’de bir diğer önemli sayılabilecek olay ise uzun bir aradan sonra kısıtlı da olsa seyircili karşılaşmalar izlemenin keyfi de yine Euro2020 tarihine yazılacaklar arasında yer aldı.

Uefa Euro2020 Uygulaması

UEFA en önemli organizasyonlarından biri olan Euro2020 şampiyonasına iyi bir şekilde hazırlanmış ve bugüne kadarkilerin en iyi iletişim becerilerini uygulayarak iyi bir kadroyla yönetiyor.

euro2020 uygulaması

UEFA’nın şampiyonaya özel hazırladığı mobil uygulaması oldukça doyurucu ve sizi heyecanın tamamiyle içerisinde tutan nefis bir aplikasyon. Eğer turnuvayı siz de sıkı bir şekilde takip ediyorsanız UEFA Euro2020 app işinize çok yarayacak. Uygulamayı indirmek için UEFA’nın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Euro2020 Devam Ediyor

Euro2020 grup kuraları çekildiğinden beri en çok merak edilen ve geleneksel olarak “Ölüm Grubu” olarak isimlendirilen Fransa, Almanya, Macaristan ve Portekiz’in yer aldığı F Grubu maçları da bugünden itibaren başlıyor. Bakalım “mekanın sahipleri” gelince Euro2020’nin bir dolu şehirde düzenlenerek toplu heyecanının kaybolmasına yol açmasını toparlayacak mı?

Önceki makaleMerak Edenler İçin Euro2020 Şehirleri
Sonraki makaleSüper Lig İlk Hafta Değerlendirmesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here