Ana sayfa Futbol Yazıları Süper Lig Tahminleri

Süper Lig Tahminleri

393
0

Süper Lig başladı. Yeniden futbol dolu günlere geri döndük. Türkiye Süper Liginde, Fenerbahçe ağırlıklı “şike” odaklı operasyondan sonra tadı tuzu kalmayan sezonlar yaşadık. Özellikle son iki sezonda daha da hissedilmeye başlayan bu futbol kargaşası inanılmaz tatsız bir sezonlar sıralamasına yol açtı.

Beşiktaş bu tatsız sezonlarda olabildiğince akıllı ve bir oranda da şanslı bir dönem geçirdi. Hatta bu sayede hem Fenerbahçe ve Galatasaray‘ın hem de Trabzonspor gibi diğer güçlü takımların yarışta yer almadığı dönemlerde Başakşehir gibi seyircisi olmayan proje takımlarıyla girdiği şampiyonluk yarışlarında ipi göğüslemeyi başardı. Bu sezonlarda bir de bu sayede Şampiyonlar Ligi’nde yer alıp ekonomik olarak beli de doğrultan Beşiktaş, yeni stadyumununda verdiği gazla büyüklük yarışında rakipleriyle açılan arasını kapamayı da bir ölçüde başardı gibi.

Süper Lig Tahminleri

Şimdi yeni bir Süper Lig sezonu daha başladı ve bu konuda herkes gibi benimde bazı tahminlerim ve hatta fal boyutunda kehanetlerim var. Bunları aşağıda sıralıyorum. Bakalım bu sezon neler olacak?

Beşiktaş Şampiyon Olacak

Bu yıl şampiyonluk ipini yukarıda da saydığım şartların devam etmesi ve yaptığı transferlerle kadrosunu cilalayan Beşiktaş’ın göğüsleyeceğini tahmin ediyorum.

Yalnız bu sezon şampiyonluk yarışı Beşiktaş’ın son iki yılda yaşadığı kadar kolay olmayacak. Onu zorlayacak takımların başta Galatasaray ve sezonun ortalarına doğru Fenerbahçe ile Başakşehir ve Trabzonspor’un olacağını düşünüyorum.

Gol Kralı Galatasaray’dan

Bu yıl süper lig gol kralı Galatasaray’dan çıkacak ve bu alanda da yine bir rekabet olacak.

Süper Lig

Fenerbahçe Beklenildiğinden İyi Sonuç Alacak

Süper Lig’e ve Avrupa Ligi’ne iyi bir başlangıç yapamayan Fenerbahçe, şu anda verdiği görüntüden daha iyi bir hal alacak ve şampiyonluk yarışını sonuna kadar devam ettirecek.

Aykut Kocaman Fenerbahçe taraftarı tarafından büyük saygı duyulan ve sevilen bir kişi olmasına rağmen oynattığı oyunla keyif vermeyecek. Ama alacağı stratejik sonuçlar taraftarın gönlünü alacak.

Yıllardır Kadıköy’de ezeli rakiplerine büyük ve ezici bir üstünlük kuran sarı lacivertliler bu yıl Beşiktaş veya Trabzonspor’a Kadıköy’de kaybedecek. Galatasaray ile rekabeti sinir bozmaya devam edecek.

Şampiyonlar Ligi

Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş para dışında hiçbir şey kazanamamaya devam edecek!

Avrupa Ligi

Belki zor bir konu ama bu yıl Avrupa Ligi’nde sadece Başakşehir yer alacak ve gruptan çıkacak.

Ancak sonra devamı gelmeyecek. Erken forma giren Başakşehir’i ligin ikinci yarısından itibaren bir çöküş bekliyor.

Türkiye Kupası Fenerbahçe’nin

Ligi kazanamayan ve Avrupa Ligi’nde kendisinden fersah fersah geride bulunan bir ekibe elenen Fenerbahçe’nin en büyük hedefi kupayı almak olacak ve bunu rahatça başaracak.

Beşiktaş ve Sansasyonel Mağlubiyeti ve Şenol Güneş’in Ayrılığı

Beşiktaş bütün başarısı ve şampiyonluğuna rağmen ezeli rakiplerinden birinden sansasyonel bir mağlubiyet alacak ve karışacak. Şenol Güneş Beşiktaş’tan sezon sonu ayrılmak isteyecek.

İçime doğanlar şimdilik bunlar. düşecek takımlara da sonra değineceğim. Bakalım Süper Lig’de başka neler olacak.

Önceki makaleTransfer Şampiyonları
Sonraki makaleDünyanın En Büyük Derbileri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here