Ana sayfa Futbol Yazıları Ve Süper Lig Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Ve Süper Lig Kaldığı Yerden Devam Ediyor

1016
0

Covid-19, korona ve pandemi kelimeleri 3-4 ay öncesinde hayatımızda yoktu ama şimdi duyduğumuzda hemen dikkat kesiliyoruz. Dünya ve ülkemizde çok büyük etkileri oldu. Hayat durdu, sokaklar boşaldı, dükkanlar kapandı, sanat ve spor organizasyonları durduruldu. Hastalanan ve ölen çok sayıda insanlar oldu. Ve ekonomi yüzünden bizim ülkemizde olduğu gibi dünyada da bir normalleşme başladı.

Normalleşme!

Ne yazık ki çok erken alınan bu kararın sonuçları bizler için ağır olacaktır. Bilindiği gibi dünyadaki saygın sağlık örgütleri; İran, Çin ve Türkiye’nin korona sayılarını doğru olmama ihtimalini belirtiyor. Ülkemizdeki demokrasi sorunu devletin şeffaflığı konusuna burada hiç girmeyelim. Türkiye’de ki bu güven vermeyen sayıların bile çok yüksek olduğu bir dönemde normalleşmeye başladık.

Hükümetin gözünde önemli bir aktivite olan futbol da acele şekilde başlatıldı ki “normalleştik” diyelim. Ülkede vaka sayıları artığı ortamda birde maçların şifreli kanaldan verilmesinden dolayı halkın maçları toplu (meyhane, kahvehane vs) halde izlenmesi, hasta sayılarını tavan yaptırtacak.

Süper Lig

Nerde Kalmıştık?

Peki bu hastalığın artığı ortamda futbolculara, teknik heyetlere ve idari çalışanlara bulaşacak hastalık yüzünden ligin sekteye uğraması an meselesi. Diğer spor dalları gibi futbolun da oynanmaması gerekiyordu. “Beyaz Sezon” yani oynanmamış sayılıp, durum düzeldiği zaman tekrardan 2019-2020 sezon başlangıcı gibi başlanması gerekiyordu. Ama kulüplerin para hükümetin normalleşme isteği yüzünden başladı süper(!) ligimiz.

Umarım kör topal bir şekilde de olsa bu sezon tamamlanır. Yoksa lig, son 8 haftaya göre mi, yoksa bir daha yarım kaldığı yere göre mi tescil edilecek? Bu kaos Türk futboluna büyük zarar verir. Ondan beyaz sezon acilen ilan edilmesi en doğru karar olur.

Önceki makaleBasketbol Federasyonu Başkanlık Seçimi
Sonraki makaleNihat Özdemir’in Görevi Nedir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here